Filtruj produkty

pojemność słoika
zapach

Świece

Nasze świece to magia, zamknięta w słoiku. Działają na zmysły, ciesząc zarówno wzrok jak i powonienie. Niosą przesłanie dobra, prawdy i życia, dając nadzieję i moc w dążeniu do wybranego celu. 

Produkowane są ręcznie, wyłącznie z naturalnych składników: wosku sojowego, naturalnych olejków eterycznych i drewnianego knota. 

Rozpoczynając naszą „świecową historię” chcieliśmy wyróżnić produkowane przez nas świece w sposób nietuzinkowy i oryginalny. Dostępne na rynku świece zazwyczaj różnią się rodzajem słoika, kompozycją zapachową i kolorem etykiety. Postanowiliśmy zaoferować klientom świece dekorowane suszonymi kwiatami, zebranymi przez nas z polskich łąk i ogrodów. 

Wystąpiliśmy również z wnioskiem do Biura Patentowego w Warszawie o zastrzeżenie dla świec nazwy „Kwiaty Polskie”. 

Każda ze świec jest unikatowa, dlatego idealnie nadaje się na prezent. 

Wosk sojowy podczas spalania, w przeciwieństwie do ropopochodnej parafiny, nie wydziela benzenu i toluenu. Dodatkowo znacznie wydłuża czas palenia świecy o ok. 30 – 50%. Idealnie komponuje się z olejkami eterycznymi, ponieważ jest bezzapachowy. Ponadto topi się w niskiej temperaturze ok. 45-50 stopni Celsjusza, dzięki czemu minimalizuje ryzyko oparzenia. Dodatkowo, dzięki tym właściwościom, pozwala w sposób naturalny na odparowanie cennych składników aromaterapeutycznych zawartych w olejkach. 

W przypadku rozlania, daje się łatwo usunąć ciepłą wodą i mydłem. Do wielu zalet, należy jeszcze dodać, że jest wegański i całkowicie biodegradowalny. Podczas palenia świec, ważne jest aby wosk każdorazowo roztopił się na całej powierzchni aż do krawędzi szkła, co zapobiegnie późniejszemu „tunelowaniu” i pozwoli na całkowite wypalenie się świecy. 

Zbyt długie (powyżej 3 – 4 godzin) palenie świecy skraca jej żywotność i powoduje przegrzanie wosku, dlatego zaleca się palenie w ok. dwugodzinnych cyklach.

"Manufaktura Rękodzieła Kwiaty Polskie" jest zastrzeżonym znakiem słowno-towarowym w kategorii świec, zgłoszonym z numerem Z.528061 w dniu 26.04.2021 przez URZĄD  PATENTOWY RZECZYPOSPOLITEJ  POLSKIEJ al. Niepodległości 188/192, 00-950 Warszawa.

Zdobienia kwiatowe na zdjęciach produktów są poglądowe. Zdobienie zakupionej świecy może różnić się od oferowanej. Każdą świecę staramy się udekorować jak najpiękniej. Świece traktujemy jak małe dzieła sztuki, dlatego też staramy się aby dekoracje były niepowtarzalne.

Jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się walorami dekoracyjnymi świecy, nie stawiajmy jej w miejscu mocno nasłonecznionym. Ważna jest również raczej niska wilgotność powietrza.
W przeciwnym wypadku kwiaty powoli zaczną tracić kolor. Termin przydatności świec wynosi 24 miesiące od daty zakupu. Powinny być przechowywane w temperaturze pokojowej i niskiej wilgotności powietrza. Utrata koloru kwiatów spowodowana nieodpowiednimi warunkami przechowywania, nie jest podstawą do reklamacji.

Ponieważ naszym priorytetem jest dostarczenie Państwu skutecznych i całkowicie bezpiecznych dla zdrowia produktów, do produkcji świec używamy najwyższej jakości olejków polskiej firmy BAMER. 
Firma ta oferuje w 100% naturalne, czyste olejki eteryczne oraz kompozycje zapachowe.
Badania aplikacyjne na pacjentach przeprowadzone w Akademii Medycznej potwierdziły skuteczność olejków BAMER w aromaterapii i kosmetyce. Produkty nie są testowane na zwierzętach. Oceny bezpieczeństwa, liczne certyfikaty i atesty, zgodność z najnowszą farmakopeą Ph.Eur. oraz IFRA, pozytywna opinia PZH gwarantują, iż olejki posiadają najwyższą farmaceutyczną, spożywczą i kosmetyczną jakość. Olejki firmy BAMER zostały zgłoszone do Komisji Europejskiej za pośrednictwem CPNP (Cosmetic Products Notification Portal).
Silna koncentracja kompozycji, jak również brak rozcieńczenia olejków wyjaśniają wysoką wydajność oraz skuteczność produktów w preparatach do zabiegów aromaterapeutycznych, inhalacji, kąpieli, masaży oraz dezynfekcji, odświeżania i aromatyzacji powietrza, także w saunach.