Naturalne świece sojowe, inspirowane pięknem polskich kwiatów, powstają w naszej małej, rodzinnej pracowni. Do ich produkcji używamy wyłącznie naturalnych składników: wosku sojowego i olejków eterycznych. Chcąc nadać im niepowtarzalnego charakteru, dekorujemy je kwiatami, zebranymi przez nas na pobliskich łąkach i w naszych ogrodach. Suszymy je, chcąc zachować letnie wspomnienia na dłużej.

Świece sojowe nabierają unikatowego i wyjątkowego charakteru, dzięki niepowtarzalnemu ręcznemu zdobieniu i w takiej formie idealnie nadają się na prezent. Chcąc aby każdy nasz klient  czuł się wyjątkowo, staramy się aby kompozycje kwiatowe były różnorodne i nie powtarzały się.

Naszym marzeniem jest aby świece dostarczały nie tylko wrażeń zapachowych ale również estetycznych, dlatego tworzymy nasze wianuszki wokół każdego knota.

Proces ręcznego zdobienia świecy wymaga doświadczenia w pracy z woskiem oraz znacznie wydłuża czas ich produkcji: kwiaty zbyt wcześnie włożone, opadną na dno; zbyt późno – nie przykleją się. 

Czas właściwy na ozdobienie świecy to zazwyczaj kilka lub kilkanaście sekund, dlatego po zalaniu i częściowym zastygnięciu, możliwe jest zdobienie w tym samym czasie tylko jednej świecy. W produkcji używamy bardzo modnych obecnie drewnianych knotów, które delikatnie skwierczą podczas palenia, co dodatkowo relaksuje i wycisza. Chcąc zapewnić wysokiej jakości knoty , które optymalnie będą wypalać wosk, wdrożyliśmy również ich produkcję i sprzedaż. Wykonujemy na zamówienie klienta również niestandardowe wymiary i kształty.

Ponieważ świece, w swojej symbolice, to dla nas znacznie więcej niż wosk i knot; naszą intencją jest wyprodukowanie i wysłanie do ludzi wielu światełek miłości, życzliwości i wzajemnego zrozumienia.

W naszej ofercie znajdują się również pozostałe produkty z wosku sojowego:
- naturalne, sojowe woski zapachowe do kominków aromaterapeutycznych,
- naturalne, sojowe tea lighty do kominków i podgrzewaczy,
- oraz naturalne odświeżacze do szaf i pomieszczeń – tzw. „garderobianki”

Prowadzimy również sprzedaż naturalnych mydeł i innych kosmetyków, wytwarzanych w zaprzyjaźnionej Manufakturze. Wszystkie kosmetyki posiadają Laboratoryjne Certyfikaty Bezpieczeństwa.

„Kwiaty Polskie” w naszym wykonaniu to również ręcznie zdobione lampiony, które wprowadzą kwiatową atmosferę do wnętrza lub na taras w letnie wieczory.

Na bazie suszonych kwiatów tworzymy również tradycyjne i nowoczesne obrazy ścienne oraz kartki okolicznościowe. Przedłużamy również życie kwiatów z bukietów ślubnych, tworząc z nich kompozycje zamknięte w szkle i metalu.

Dzięki współpracy z innymi rękodzielnikami, wprowadziliśmy również do oferty ręcznie wykonane produkty ze sznurka bawełnianego. Zachwycają one różnorodnością form oraz kolorów. Starannie selekcjonujemy oferowane towary, ponieważ pragniemy dać naszym klientom towar najwyższej jakości z gwarancją 100% zadowolenia.

Z miłości do Ziemi produkujemy i wysyłamy, stosując zasadę less waste.


"Manufaktura Rękodzieła Kwiaty Polskie" jest zastrzeżonym znakiem słowno-towarowym w kategorii świec, zgłoszonym z numerem Z.528061 w dniu 26.04.2021 przez URZĄD  PATENTOWY RZECZYPOSPOLITEJ  POLSKIEJ al. Niepodległości 188/192, 00-950 Warszawa.

Jesteśmy otwarci na indywidualne zamówienia, ciekawe formy współpracy oraz oferty spersonalizowane dla firm.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu!
Marta i Waldemar