Knoty drewniane

Jesteśmy producentem knotów drewnianych do świec z wosków roślinnych, o różnym kształcie i szerokości. Knoty produkujemy z krajowego surowca, nie są sprowadzane z Chin. Oprócz oferty stałej, jesteśmy w stanie wyciąć dla Państwa knoty o pożądanych parametrach.

W celu optymalnego wypalania świec, zawsze wskazane jest przeprowadzenie prób z każdym rodzajem wosku. Jeśli naczynie, w którym zalana jest świeca ma większą średnicę lub pojedynczy knot nie wypala wosku równo na całej powierzchni, aż do ścianek, zaleca się stosowanie dodatkowego knota o mniejszej szerokości potocznie nazywanego przez nas ''Busterem". Tutaj ponownie należy przeprowadzić testy, gdyż podwójny knot może kopcić i przegrzewać wosk, doprowadzając do szybszego wypalenia świecy. Dlatego ważne jest aby dobrze zestawić ze sobą szerokość knotów i rozmiar naczynia co zapewni idealne wypalenie się świecy do samego końca.

Drewno jest materiałem higroskopijnym, dlatego przed użyciem knotów, warto wysuszyć je np. w elektrycznym piekarniku w temperaturze 100stopni Celsjusza przez około 15 minut i następnie zaimpregnować je płynnym woskiem. Tak przygotowane knoty, po wysuszeniu nie będą wchłaniać wilgoci.

Knot drewniany powinien wystawać ponad powierzchnię świecy na wysokość ok. 3 – 4 mm. Przed ponownym odpaleniem, bardzo ważne jest aby odłamać część zwęgloną knota. Podczas tej czynności warto odwrócić świecę (zimną) do góry dnem, aby pokruszone resztki nie zabrudziły wosku.