Dlaczego wosk sojowy?

25/10/2021

Wosk sojowy jest przyjazny środowisku, powstaje jako produkt uboczny przy uprawie soi. Pod uprawę nie są wycinane lasy. Podczas spalania nie wydziela toksyn. Jest w pełni biodegradowalny, nie zanieczyszcza środowiska naturalnego. Ulega szybkiemu rozkładowi, nie powodując zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt. Wosk jest w 100% wegański, ponieważ przy jego produkcji nie są
wykorzystywane żadne produkty pochodzenia zwierzęcego. W przeciwieństwie do parafiny nie pozostawia trudnych do usunięcia plam, a w przypadku rozlania bardzo łatwo można go usunąć ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń. Ma bardzo przyjemny, delikatnie karmelowy zapach.

W odróżnieniu od świec parafinowych świece sojowe nie dymią i nie wydzielają szkodliwych substancji, a ich czas palenia jest o ok. 50% dłuższy.

Woski zapachowe do kominka

25/10/2021

Naturalne wkłady do kominka, służącego do aromaterapii, wykonane z wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.  Podczas podgrzewania   z wosku uwalniają się olejki, które nasycają powietrze cudownym, naturalnym aromatem.

Te woskowe pachnidełka dekorujemy również suszonymi kwiatami.

Woski zapachowe produkujemy w stężeniu 7% (6 szt – cena 29,99) zł  i 10% (6 szt – 33,90)

 

Umieść wosk w miseczce kominka, do środka włóż bezzapachową świeczkę typu tealight. Świeczka ta będzie ogrzewać kominek

i rozpuszczać nasz wosk, z którego po chwili zaczną uwalniać się przyjemne aromaty. Po zużyciu, lekko zastygnięty wosk

można usunąć przy pomocy ręcznika papierowego a ewentualne pozostałości zmyć wodą.

 

Parametry:

  • średnica: 5cm
  • waga: 1,5-2g

 

Podgrzewacze sojowe typu tealighty

25/10/2021

Tealighty, to nieduże świece, które stosujemy w kominku do podgrzewania wosków zapachowych oraz olejków do aromaterapii. Doskonale sprawdzają się również w naszych dekorowanych, kwiatowych lampionach. 

Produkujemy je zarówno w wersji bezzapachowej jak i zapachowej. Mają naturalny kolor wosku sojowego, z którego zostały wykonane. Drewniany knot delikatnie skwierczy podczas palenia.

Czas palenia wynosi około 3 - 3,5 godziny. Można je również zgasić po wytopieniu wosku do ścianek foremki i użyć ponownie. Tym sposobem wydłużymy czas palenia. 

Nawet jeśli nie posiadamy kominka do aromaterapii, odpalenie takiej świeczuszki w kolorowym lampionie, pomoże nam stworzyć miły nastrój i wyciszyć się, po męczącym i pełnym wrażeń dniu.

Do lampionów zalecamy używanie tealightów zapachowych, jako tańszej wersji świec, poprawiających nastrój. 

Jeśli zależy nam na mocnym aromacie w pomieszczeniu, do kominka możemy włożyć tealight zapachowy pod miseczkę z tym samym woskiem zapachowym. 

W zestawie 10 tealightów znajduje się  1 garderobianka gratis o zapachu HARMONY, którą możesz włożyć do szuflady z bielizną lub wykorzystać jako wkład do kominka aromaterapeutycznego. 

Życzymy miłego wieczoru przy aromacie naszych świec! :) Naturalne odświeżacze powietrza – tzw. „GARDEROBIANKI”

25/10/2021

Garderobianki to zawieszki z wosku sojowego, nasycone olejkami eterycznymi .  W celu podniesienia ich walorów estetycznych, również dekorujemy je suszonymi kwiatami i często bawełnianą koronką.

Kompozycje zapachowe, które delikatnie uwalniają aromat, działają odświeżająco, neutralizując nieprzyjemne zapachy. Świetnie nadają się do szuflady z bielizną, szafy i garderoby. Tabliczka zapachowa włożona pomiędzy wełniane swetry, czapki lub szaliki  zabezpieczy odzież przed rozwojem moli i pozostawi delikatny aromat.

Olejki eteryczne delikatnie uwalniają swój zapach i dobroczynne właściwości, w przeciwieństwie do syntetycznych kompozycji zapachowych, które zazwyczaj mocno aromatyzują pomieszczenie.

W ofercie znajdują się „garderobianki” w woreczkach z organzy  – tak aby maksymalnie zwiększyć  powierzchnię wydzielania olejków oraz tabliczki zapachowe z jutowym, kolorowym sznureczkiem, służące do zawieszenia. Ze względu na fakt, iż są dekorowane suszonymi kwiatami, mogą być one również uroczym elementem dekoracyjnym w Twoim domu.